Požární úprava rozvaděčů

Úkolem rozváděčů s protipožární úpravou je zabránit šíření ohně zevnitř rozváděče do chráněné únikové cesty. Rozvaděče s protipožární ochranou musí zabránit průchodu ohně, kouře a zamezit tak rozšíření požáru. Nabízíme několik různých typů revizních dvířek Promat® vhodných pro ochranu elektrických rozvaděčů. Všechny rozvaděčové skříně i revizní dvířka určená k ochraně rozvaděčů jsou testována na požární odolnost dle ČSN EN 1634-1 a kouřotěsnost dle ČSN EN 1634-3.

Nabízíme různé typy revizních dvířek určených k ochraně rozvaděčů

  • revizní dvířka, typ SP
    • Jednokřídlé: max. rozměry 800 x 1 600 mm
    • Dvoukřídlé:  max. rozměry 1 200 x 2 200 mm

Revizní dvířka dodáváme v povrchové úpravě komaxitovaný ocelový plech nebo nerezového plechu. V případě zájmu můžeme dodat variantu s přípravou pro nalepení keramického obkladu, případně dřevěné dýhy. Pro tuto variantu je potřeba znát velikost obkladaček a řez spár. Podle poažadavků mohou být dvířka provedena jako kouřotěsná.

Montáž a balení

Montáž námi dodaných protipožárních dvířek provádí pouze proškolení řemeslníci. Nabízíme montáž nebo dodatečnou úpravu v rekonstruovaných i nových domech. Dvířka jsou dodávána s příslušným čtyřhranným klíčem nebo zámkem, šrouby a příchytkami.

Revizní dvířka Promat® jsou vhodná k vestavbě do svislých i vodorovných, masivních i lehkých stěn a stavebních konstrukcí. Typ dvířek SP je připravený k vestavbě bez dalších úprav. Stavební dílce, do nichž budou dvířka následně osazována, musí vykazovat minimálně stejnou požární odolnost jako daný typ revizních dvířek.